Jessica POLFJÄRD Jessica POLFJÄRD
Jessica POLFJÄRD

Grupul Partidului Popular European (Creștin Democrat)

Membră

Suedia - Moderaterna (Suedia)

Data nașterii : , Västerås

a 9-a legislatură Jessica POLFJÄRD

Grupuri politice

  • 02-07-2019 ... : Grupul Partidului Popular European (Creștin Democrat) - Membră

Partide naţionale

  • 02-07-2019 ... : Moderaterna (Suedia)

Vicepreședintă

  • 09-10-2019 ... : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Mexic

Membru

  • 02-07-2019 / 08-10-2019 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Mexic
  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru mediu, sănătate publică și siguranță alimentară
  • 02-07-2019 ... : Delegația la Adunarea Parlamentară Euro-Latinoamericană

Membru supleant

  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru afaceri economice și monetare
  • 02-07-2019 ... : Delegația pentru cooperare nordică și pentru relațiile cu Elveția și Norvegia, precum și la Comisia parlamentară mixtă UE-Islanda și la Comisia parlamentară mixtă a Spațiului Economic European (SEE)
  • 10-02-2020 ... : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale

Contact

Bruxelles

Strasbourg

Adresă poştală

  • European Parliament
    Rue Wiertz
    Altiero Spinelli 08F364
    1047 Bruxelles