Dimitrios ADAMOU : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 02-11-1981 / 23-07-1984 : Grupul comuniștilor și al afiliaților - Membru

Partide naţionale 

  • 02-11-1981 / 23-07-1984 : Kommounistiko Komma Elladas (Grecia)

Membru 

  • 09-03-1982 / 23-07-1984 : Comisia pentru agricultură
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegația pentru relațiile cu Cipru