Nicolas ALFONSI : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 01-09-1981 / 23-07-1984 : Grupul Socialist - Membru

Partide naţionale 

  • 01-09-1981 / 23-07-1984 : Mouvement des Radicaux de Gauche (Franța)

Membru 

  • 09-03-1982 / 23-07-1984 : Comisia juridică
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegația pentru relațiile cu țările din Europa de Est