Mechthild von ALEMANN : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Grupul Liberal, Democrat și Reformator - Vicepreședintă

Partide naţionale 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Freie Demokratische Partei (Germania)

Membru 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru afaceri sociale, ocuparea forței de muncă și mediul de lucru
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru transport și turism
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegația pentru relațiile cu Yugoslavia
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru Albania, Bulgaria și România
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru afaceri sociale, ocuparea forței de muncă și mediul de lucru
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația pentru Albania, Bulgaria și România
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația pentru Albania, Bulgaria și România