Annemarie M.C. GOEDMAKERS : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 16-11-1989 / 20-04-1993 : Grupul Socialist - Membră
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membră

Partide naţionale 

  • 16-11-1989 / 18-07-1994 : Partij van de Arbeid (Țările de Jos)

Membru 

  • 16-11-1989 / 14-01-1992 : Delegația pentru relațiile cu Cehoslovacia
  • 24-11-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru bugete
  • 24-11-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru control bugetar
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru relațiile cu Cehoslovacia
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru bugete
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru control bugetar
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația pentru relațiile cu Republica Cehă și cu Republica Slovacă
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația pentru relațiile cu Republica Cehă și cu Republica Slovacă

Membru supleant 

  • 23-11-1989 / 14-01-1992 : Comisia pentru energie, cercetare și tehnologie
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru energie, cercetare și tehnologie
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite