Gaetano ARFE' : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Grupul Socialist - Membru

Partide naţionale 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Partito socialista italiano (Italia)

Membru 

  • 19-07-1979 / 23-07-1984 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, informare și sport
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegația la Comitetul mixt Parlamentul European-Adunarea Republicii Portugalia