Vincent F.M. ANSQUER : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Grupul Democraților europeni progresiști - Membru

Partide naţionale 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Défence des intérêts de la France en Europe (Franța)

Președinte 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb

Membru 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Comisia pentru bugete