Achillefs GEROKOSTOPOULOS : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 02-11-1981 / 23-10-1983 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru
  • 24-10-1983 / 23-07-1984 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 02-11-1981 / 23-07-1984 : Nea Dimokratia (Grecia)

Președinte 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegația pentru relațiile cu Comitetul parlamentar al AELS

Membru 

  • 17-11-1981 / 20-01-1982 : Comisia pentru afaceri sociale și ocuparea forței de muncă
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, informare și sport