Paul-Henry E.M.Gh. GENDEBIEN : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 17-07-1979 / 14-12-1981 : Deputați neafiliați
  • 15-12-1981 / 23-07-1984 : Grupul de coordonare tehnică și apărare a grupurilor politice și parlamentarilor neafiliați - Membru

Partide naţionale 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Front démocratique des francofones - Rassemblement wallon (Belgia)

Membru 

  • 20-07-1979 / 20-01-1982 : Comisia pentru transporturi
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegația pentru relațiile cu America Latină