François-Marie GERONIMI : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 17-10-1980 / 23-07-1984 : Grupul Democraților europeni progresiști - Membru

Partide naţionale 

  • 17-10-1980 / 23-07-1984 : Défence des intérêts de la France en Europe (Franța)

Membru 

  • 13-02-1981 / 20-01-1982 : Comisia pentru transporturi
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Comisia pentru verificarea competențelor
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, informare și sport
  • 11-04-1983 / 15-12-1983 : Delegația pentru relațiile cu țările din Mashrek
  • 16-12-1983 / 23-07-1984 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN și cu Organizația interparlamentară a ASEAN (AIPO)