Anselmo GOUTHIER : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Grupul comuniștilor și al afiliaților - Membru

Partide naţionale 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Partito comunista italiano (Italia)

Vicepreședinte 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegația pentru relațiile cu Yugoslavia

Chestor 

  • 20-01-1982 / 23-07-1984 : Parlamentul European
  • 20-01-1982 / 23-07-1984 : Biroul Parlamentului European

Membru 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Comisia pentru bugete
  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Comisia pentru control bugetar
  • 20-01-1982 / 23-07-1984 : Chestori