Guido GONELLA : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 17-07-1979 / 19-08-1982 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 17-07-1979 / 19-08-1982 : Democrazia cristiana (Italia)

Vicepreședinte 

  • 18-07-1979 / 18-01-1982 : Parlamentul European
  • 18-07-1979 / 18-01-1982 : Biroul Parlamentului European
  • 20-01-1982 / 19-08-1982 : Parlamentul European
  • 20-01-1982 / 19-08-1982 : Biroul Parlamentului European

Membru 

  • 20-07-1979 / 19-08-1982 : Comisia juridică