Aart GEURTSEN : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Grupul Liberal și Democrat - Membru

Partide naţionale 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (Țările de Jos)

Membru 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Comisia juridică
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Comisia pentru verificarea competențelor