Frans G. van der GUN : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 17-07-1979 / 31-12-1981 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 17-07-1979 / 31-12-1981 : Christen Democratisch Appèl (Țările de Jos)

Președinte 

  • 19-07-1979 / 31-12-1981 : Comisia pentru afaceri sociale și ocuparea forței de muncă

Membru 

  • 24-10-1979 / 31-12-1981 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă a asociației CEE-Turcia