Mette GROES : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 17-07-1979 / 18-09-1980 : Grupul Socialist - Membră

Partide naţionale 

  • 17-07-1979 / 18-09-1980 : Socialdemokratiet (Danemarca)

Membru 

  • 20-07-1979 / 18-09-1980 : Comisia pentru energie și cercetare
  • 25-10-1979 / 18-09-1980 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă CEE-Grecia