Françoise GASPARD : prima legislatură 

Grupuri politice 

  • 17-07-1979 / 31-08-1981 : Grupul Socialist - Membră

Partide naţionale 

  • 17-07-1979 / 31-08-1981 : Parti socialiste (Franța)

Membru 

  • 20-07-1979 / 08-02-1981 : Comisia pentru bugete
  • 09-02-1981 / 31-08-1981 : Comisia juridică