Koldo GOROSTIAGA ATXALANDABASO : a cincea legislatură 

Grupuri politice 

  • 21-07-1999 / 19-07-2004 : Deputați neafiliați

Partide naţionale 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Euskal Herritarrok (Spania)

Membru 

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale
  • 22-07-1999 / 14-01-2002 : Comisia pentru drepturile femeii și egalitatea șanselor
  • 29-09-1999 / 14-01-2002 : Delegația pentru relațiile cu America Centrală și Mexic
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Comisia pentru drepturile femeii și egalitatea șanselor
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Delegația pentru relațiile cu America Centrală și Mexic
  • 20-11-2003 / 21-04-2004 : Comisia temporară privind creșterea siguranței maritime

Membru supleant 

  • 22-07-1999 / 14-01-2002 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și politica privind consumatorii
  • 17-01-2002 / 11-03-2003 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și politica privind consumatorii
  • 12-03-2003 / 19-07-2004 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare

all-activities 

Contribuțiile la dezbaterile în plen 
Discursurile susținute în cadrul ședințelor plenare și declarațiile scrise referitoare la dezbaterile în plen. Articolul 204 și articolul 171 alineatul (11)

Propuneri de rezoluţie 
Deputații pot să depună o propunere de rezoluție individuală cu privire la chestiuni ce intră în sfera de activitate a UE. Propunerea de rezoluție se transmite spre examinare comisiei competente. Articolul 143

Întrebări parlamentare 
Întrebările cu solicitare de răspuns oral pot fi depuse de o comisie, de un grup politic sau de cel puțin 5 % dintre deputații care alcătuiesc Parlamentul. Destinatarii sunt celelalte instituții ale UE. Conferința președinților decide dacă, și în ce ordine, întrebările sunt incluse în proiectul final de ordine de zi a unei ședințe. Articolul 128