Filip ADWENT : a şasea legislatură 

Grupuri politice 

  • 20-07-2004 / 26-06-2005 : Grupul Independență și Democrație - Membru

Partide naţionale 

  • 20-07-2004 / 26-06-2005 : Liga Polskich Rodzin (Polonia)

Vicepreședinte 

  • 21-09-2004 / 26-06-2005 : Delegația la Comisia parlamentară de cooperare UE-Ucraina

Membru 

  • 21-07-2004 / 26-06-2005 : Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală
  • 15-09-2004 / 20-09-2004 : Delegația la Comisia parlamentară de cooperare UE-Ucraina

Membru supleant 

  • 21-07-2004 / 26-06-2005 : Comisia pentru transport și turism

all-activities 

Contribuțiile la dezbaterile în plen 
Discursurile susținute în cadrul ședințelor plenare și declarațiile scrise referitoare la dezbaterile în plen. Articolul 204 și articolul 171 alineatul (11)

Întrebări parlamentare 
Întrebările cu solicitare de răspuns oral pot fi depuse de o comisie, de un grup politic sau de cel puțin 5 % dintre deputații care alcătuiesc Parlamentul. Destinatarii sunt celelalte instituții ale UE. Conferința președinților decide dacă, și în ce ordine, întrebările sunt incluse în proiectul final de ordine de zi a unei ședințe. Articolul 128

Lista de prezenţă 
Această listă de prezență este un extras din procesele-verbale ale ședințelor plenare din cea de a 6-a legislatură. Informațiile cuprinse în ea sunt puse la dispoziție doar în scop informativ și acoperă mandatul deputatului în Parlamentul European. Acestea sunt date brute și nu includ corecțiile pentru absențele motivate de boală, concediu de maternitate/paternitate, activități autorizate ale unei delegații parlamentare etc.