Silva GOLDE : a cincea legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-03-2004 / 30-04-2004 : Grupul Partidului Popular European (Creștin-Democrat) și al Democraților Europeni - Observator
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Grupul Partidului Popular European (Creștin-Democrat) și al Democraților Europeni - Membră

Partide naţionale 

  • 24-03-2004 / 30-04-2004 : Tautas partija (Letonia)
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Tautas partija (Letonia)

Membru 

  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Comisia pentru afaceri externe, drepturile omului, securitate comună și politica de apărare

Observator 

  • 29-03-2004 / 30-04-2004 : Comisia pentru afaceri externe, drepturile omului, securitate comună și politica de apărare