László A. NAGY : a cincea legislatură 

Grupuri politice 

  • 30-04-2003 / 30-04-2004 : Grupul Partidului Popular European (Creștin-Democrat) și al Democraților Europeni - Observator
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Grupul Partidului Popular European (Creștin-Democrat) și al Democraților Europeni - Membru

Partide naţionale 

  • 30-04-2003 / 30-04-2004 : Strana mad'arskej koalície - Magyar Koalíció Pártja (Slovacia)
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Strana mad'arskej koalície - Magyar Koalíció Pártja (Slovacia)

Membru 

  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Comisia pentru libertăți civile, drepturile cetățenilor, justiție și afaceri interne

Observator 

  • 15-05-2003 / 30-04-2004 : Comisia pentru libertăți civile, drepturile cetățenilor, justiție și afaceri interne