Ljubo GERMIČ : a cincea legislatură 

Grupuri politice 

  • 18-04-2003 / 30-04-2004 : Greupul Partidului European al Liberalilor, Democraților și Reformatorilor - Observator
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Greupul Partidului European al Liberalilor, Democraților și Reformatorilor - Membru

Partide naţionale 

  • 18-04-2003 / 30-04-2004 : Liberalna Demokracija Slovenije (Slovenia)
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Liberalna Demokracija Slovenije (Slovenia)

Membru 

  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale

Observator 

  • 15-05-2003 / 30-04-2004 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale