Robert Jan GOEDBLOED : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 01-09-1998 / 19-07-1999 : Greupul Partidului European al Liberalilor, Democraților și Reformatorilor - Membru

Partide naţionale 

  • 01-09-1998 / 19-07-1999 : Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (Țările de Jos)

Membru supleant 

  • 16-09-1998 / 19-07-1999 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 19-11-1998 / 19-07-1999 : Comisia pentru relații economice externe