Jean-Antoine GIANSILY : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-05-1995 / 04-07-1995 : Grupul Adunării Democraților Europeni - Membru
  • 05-07-1995 / 19-07-1999 : Grupul Uniunea pentru Europa - Membru

Partide naţionale 

  • 19-05-1995 / 19-07-1999 : Centre national des indépendants (Franța)

Vicepreședinte 

  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru bugete

Membru 

  • 16-06-1995 / 15-01-1997 : Comisia pentru bugete
  • 10-07-1995 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu America de Sud
  • 12-07-1995 / 12-10-1995 : Delegația pentru relațiile cu America de Sud
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-România
  • 13-10-1995 / 15-01-1997 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Turcia
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru control bugetar
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Subcomisa monetară
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-România
  • 13-05-1997 / 15-09-1997 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)

Membru supleant 

  • 18-10-1995 / 14-03-1996 : Comisia pentru control bugetar
  • 16-11-1995 / 15-01-1997 : Subcomisa monetară
  • 14-03-1996 / 15-01-1997 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 18-02-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Ucraina, Belarus și Moldova
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu Ucraina, Belarus și Moldova
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu Ucraina, Belarus și Moldova