Jimmy GOLDSMITH : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 10-11-1996 : Europa Națiunilor (Grupul de coordonare) - Președinte
  • 11-11-1996 / 12-01-1997 : Deputați neafiliați
  • 13-01-1997 / 12-05-1997 : Grupul Neafiliaților pentru Europa Națiunilor - Președinte
  • 13-05-1997 / 19-07-1997 : Grupul Neafiliaților pentru Europa Națiunilor - Membru

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1997 : Majorité pour l'autre Europe (Franța)

Președinte 

  • 17-11-1994 / 11-06-1995 : Delegația pentru relațiile cu Canada

Membru 

  • 21-07-1994 / 16-01-1995 : Comisia pentru relații economice externe
  • 12-06-1995 / 28-06-1995 : Delegația pentru relațiile cu Canada

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală