Stelios ARGYROS : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 28-11-1994 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru
  • 29-11-1994 / 19-01-1997 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru al Biroului
  • 20-01-1997 / 19-07-1999 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Nea Dimokratia (Grecia)

Membru 

  • 21-07-1994 / 19-07-1995 : Comisia temporară pentru ocuparea forței de muncă
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru cercetare, dezvoltare tehnologică și energie
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru cercetare, dezvoltare tehnologică și energie

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu țările din Asia de Sud și cu Asociația pentru Cooperare Regională în Asia de Sud (SAARC)
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Republica Cehă
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu țările din Asia de Sud și cu Asociația pentru Cooperare Regională în Asia de Sud (SAARC)
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu țările din Asia de Sud și cu Asociația pentru Cooperare Regională în Asia de Sud (SAARC)