Corrado AUGIAS : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membru

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 31-12-1998 : Partito democratico della sinistra (Italia)
  • 01-01-1999 / 19-07-1999 : Democratici di Sinistra (Italia)

Membru 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru petiții
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Israel
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Israel
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Israel
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru petiții
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu Israel
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu Israel

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru politică regională
  • 16-01-1997 / 17-07-1997 : Comisia pentru relații economice externe
  • 17-07-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru libertăți publice și afaceri interne