Birgitta AHLQVIST : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membră
  • 09-10-1995 / 04-10-1998 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membră

Partide naţionale 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Socialdemokraterna (Suedia)
  • 09-10-1995 / 04-10-1998 : Socialdemokratiska arbetarepartiet (Suedia)

Vicepreședintă 

  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media

Membru 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Rusia
  • 19-01-1995 / 15-01-1997 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 19-01-1995 / 15-01-1997 : Comisia pentru drepturile femeii
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Rusia
  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Comisia pentru drepturile femeii

Membru supleant 

  • 19-01-1995 / 27-10-1995 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale
  • 16-11-1995 / 15-01-1997 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Rusia
  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Comisia pentru politică regională
  • 14-10-1997 / 30-11-1997 : Delegația pentru relațiile cu Rusia
  • 01-12-1997 / 04-10-1998 : Delegația la Comisia parlamentară de cooperare UE-Rusia