Axel ANDERSSON : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membru

Partide naţionale 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Socialdemokraterna (Suedia)

Membru 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Africa de Sud
  • 19-01-1995 / 08-10-1995 : Comisia pentru politică regională
  • 12-07-1995 / 08-10-1995 : Delegația pentru relațiile cu Africa de Sud

Membru supleant 

  • 19-01-1995 / 08-10-1995 : Comisia pentru relații economice externe