Alan Leslie GILLIS : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Fine Gael Party (Irlanda)

Vicepreședinte 

  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)
  • 27-10-1997 / 19-07-1999 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)

Membru 

  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală
  • 02-10-1997 / 27-10-1997 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 14-02-1996 : Comisia pentru politică regională
  • 14-02-1996 / 15-01-1997 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 23-07-1996 / 20-02-1997 : Comisia temporară de anchetă asupra ESB (encefalopatia spongiformă bovină)
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 24-04-1997 / 19-11-1997 : Comisia temporară însărcinată cu monitorizarea recomandărilor privind ESB (encefalopatia spongiformă bovină)