Martina GREDLER : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 01-01-1995 / 28-02-1995 : Greupul Partidului European al Liberalilor, Democraților și Reformatorilor - Membră
  • 01-03-1995 / 10-11-1996 : Greupul Partidului European al Liberalilor, Democraților și Reformatorilor - Membră a Biroului

Partide naţionale 

  • 01-01-1995 / 10-11-1996 : Liberales Forum (Austria)

Membru 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză
  • 19-01-1995 / 17-03-1995 : Comisia temporară pentru ocuparea forței de muncă
  • 19-01-1995 / 10-11-1996 : Comisia pentru bugete
  • 27-04-1995 / 10-11-1996 : Subcomisia pentru drepturile omului
  • 16-06-1995 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Republica Cehă și cu Republica Slovacă
  • 12-07-1995 / 10-11-1996 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză
  • 11-10-1995 / 10-11-1996 : Delegația pentru relațiile cu Slovenia

Membru supleant 

  • 19-01-1995 / 10-11-1996 : Comisia pentru afaceri externe
  • 24-01-1995 / 10-11-1996 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 17-03-1995 / 10-11-1995 : Comisia temporară pentru ocuparea forței de muncă