Amedeo AMADEO : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Deputați neafiliați

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Alleanza nazionale (Italia)

Membru 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru petiții
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Cipru
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Asia Centrală și Mongolia
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Cipru
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Asia Centrală și Mongolia
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru petiții
  • 02-10-1997 / 19-07-1999 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru transport și turism
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru transport și turism