Aldo ARRONI : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Grupul Forza Europa - Trezorier
  • 05-07-1995 / 23-10-1996 : Grupul Uniunea pentru Europa - Trezorier
  • 24-10-1996 / 14-06-1998 : Grupul Uniunea pentru Europa - Membru
  • 15-06-1998 / 19-07-1999 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (Italia)

Vicepreședinte 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Australia și Noua Zeelandă
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu Australia și Noua Zeelandă
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu Australia și Noua Zeelandă

Membru 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Polonia
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Republica Cehă și cu Republica Slovacă
  • 16-03-1995 / 11-07-1995 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă a Spațiului Economic European (SEE)
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Polonia
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă a Spațiului Economic European (SEE)
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Slovenia
  • 16-01-1997 / 28-01-1997 : Comisia pentru bugete
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Australia și Noua Zeelandă
  • 29-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială

Membru supleant 

  • 23-09-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru relații economice externe
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Rusia
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu America de Sud
  • 16-01-1997 / 08-06-1998 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 22-01-1997 / 08-06-1998 : Subcomisa monetară
  • 14-10-1997 / 08-06-1998 : Delegația pentru relațiile cu Rusia
  • 14-10-1997 / 08-06-1998 : Delegația pentru relațiile cu țările din America de Sud și cu MERCOSUR
  • 11-09-1998 / 19-07-1999 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 08-12-1998 / 23-02-1999 : Delegația la Comisia parlamentară de cooperare UE-Rusia
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația la Comisia parlamentară de cooperare UE-Rusia