Blaise ALDO : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Grupul Adunării Democraților Europeni - Membru
  • 05-07-1995 / 19-07-1999 : Grupul Uniunea pentru Europa - Membru

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Rassemblement pour la République (Franța)

Membru 

  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Ungaria
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Ungaria
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)
  • 16-01-1997 / 13-05-1997 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 15-09-1997 / 01-10-1997 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)
  • 02-10-1997 / 19-07-1999 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Uniunea Europeană (ACP-UE)

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru politică regională
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru politică regională