Armelle GUINEBERTIÈRE : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Grupul Adunării Democraților Europeni - Membră
  • 05-07-1995 / 19-07-1999 : Grupul Uniunea pentru Europa - Membră

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Rassemblement pour la République (Franța)

Membru 

  • 21-07-1994 / 19-07-1995 : Comisia temporară pentru ocuparea forței de muncă
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Japonia
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Japonia
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Slovenia
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu America Centrală și Mexic
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu America Centrală și Mexic
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu America Centrală și Mexic

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Consiliul Legislativ Palestinian
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu Consiliul Legislativ Palestinian
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu Consiliul Legislativ Palestinian