Antonio GONZÁLEZ TRIVIÑO : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 09-07-1996 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membru
  • 10-07-1996 / 17-09-1996 : Deputați neafiliați
  • 18-09-1996 / 19-07-1999 : Grupul Alianței Radicale Europene - Membru

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Socialista Obrero Español (Spania)

Membru 

  • 21-07-1994 / 29-09-1994 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 30-09-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru transport și turism
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Malta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Malta
  • 14-12-1995 / 17-07-1996 : Comisia temporară de anchetă privind regimul de tranzit comunitar
  • 18-07-1996 / 13-03-1997 : Comisia temporară de anchetă privind regimul de tranzit comunitar
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru transport și turism

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 29-09-1994 : Comisia pentru transport și turism
  • 25-10-1994 / 12-10-1995 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 12-10-1995 / 15-01-1997 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu America de Sud
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu țările din America de Sud și cu MERCOSUR
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu țările din America de Sud și cu MERCOSUR