Julio AÑOVEROS TRIAS de BES : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Spania)

Membru 

  • 21-07-1994 / 21-06-1996 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Republica Cehă și cu Republica Slovacă
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Republica Cehă
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Republica Slovacă
  • 21-06-1996 / 15-01-1997 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 21-06-1996 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Israel
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Republica Cehă

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 18-01-1996 : Comisia pentru politică regională
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor