Elisabeth GUIGOU : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 05-09-1994 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membră
  • 06-09-1994 / 05-06-1997 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Vicepreședintă

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 05-06-1997 : Parti socialiste (Franța)

Vicepreședintă 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia instituțională

Membru 

  • 21-07-1994 / 21-07-1994 : Comisia instituțională
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb și cu Uniunea Maghrebului Arab
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb și cu Uniunea Maghrebului Arab
  • 16-01-1997 / 05-06-1997 : Comisia instituțională

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale
  • 16-01-1997 / 05-06-1997 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale
  • 16-01-1997 / 05-06-1997 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb și cu Uniunea Maghrebului Arab