Karoline EDTSTADLER : a 9-a legislatură 

Grupuri politice 

  • 02-07-2019 / 06-01-2020 : Grupul Partidului Popular European (Creștin Democrat) - Membră

Partide naţionale 

  • 02-07-2019 / 06-01-2020 : Österreichische Volkspartei (Austria)

Președintă 

  • 09-10-2019 / 06-01-2020 : Delegația pentru relațiile cu Peninsula Coreeană

Vicepreședintă 

  • 10-07-2019 / 06-01-2020 : Subcomisia pentru drepturile omului

Membru 

  • 02-07-2019 / 09-07-2019 : Subcomisia pentru drepturile omului
  • 02-07-2019 / 08-10-2019 : Delegația pentru relațiile cu Peninsula Coreeană
  • 02-07-2019 / 06-01-2020 : Comisia pentru libertăți civile, justiție și afaceri interne
  • 09-10-2019 / 06-01-2020 : Conferința președinților de delegație

Membru supleant 

  • 02-07-2019 / 07-07-2019 : Comisia pentru afaceri constituționale
  • 02-07-2019 / 06-01-2020 : Comisia pentru afaceri juridice
  • 02-07-2019 / 06-01-2020 : Delegația pentru relațiile cu Africa de Sud
  • 08-07-2019 / 06-01-2020 : Comisia pentru afaceri externe

Principalele activități parlamentare 

Contribuțiile la dezbaterile în plen 
Discursurile susținute în cadrul ședințelor plenare și declarațiile scrise referitoare la dezbaterile în plen. Articolul 204 și articolul 171 alineatul (11)

Declarații 

Declaraţie de interes financiar 

Declarație de bună conduită