María Jesús ARAMBURU DEL RÍO : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 05-01-1995 : Grupul Confederal al Stângii Unite Europene - Membră
  • 06-01-1995 / 26-03-1996 : Grupul Confederal al Stângii Unite Europene/Stânga Verde Nordică - Membră

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 26-03-1996 : Izquierda Unida-Iniciativa per Catalunya (Spania)

Membru 

  • 21-07-1994 / 26-03-1996 : Comisia pentru cultură, tineret, educație și mass-media
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză
  • 13-02-1995 / 26-03-1996 : Comisia pentru drepturile femeii
  • 12-07-1995 / 26-03-1996 : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 13-02-1995 : Comisia pentru drepturile femeii
  • 19-01-1995 / 26-03-1996 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale