Jean GOL : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 01-08-1994 : Greupul Partidului European al Liberalilor, Democraților și Reformatorilor - Membru
  • 02-08-1994 / 28-02-1995 : Greupul Partidului European al Liberalilor, Democraților și Reformatorilor - Membru al Biroului
  • 01-03-1995 / 18-09-1995 : Greupul Partidului European al Liberalilor, Democraților și Reformatorilor - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 18-09-1995 : Parti réformateur libéral (Belgia)

Președinte 

  • 17-11-1994 / 18-09-1995 : Delegația pentru relațiile cu țările din Asia de Sud și cu Asociația pentru Cooperare Regională în Asia de Sud (SAARC)

Membru 

  • 21-07-1994 / 18-09-1995 : Comisia pentru afaceri externe
  • 24-10-1994 / 18-09-1995 : Subcomisia pentru drepturile omului

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 18-09-1995 : Comisia pentru libertăți publice și afaceri interne
  • 01-12-1994 / 06-03-1995 : Comisia pentru petiții