Antonio GRAZIANI : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Vicepreședinte

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partito popolare italiano (Italia)

Membru 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru afaceri externe
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Subcomisia pentru securitate și dezarmare
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN, Asia de Sud-Est și cu Republica Coreea
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN, Asia de Sud-Est și cu Republica Coreea
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Ucraina, Belarus și Moldova
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru afaceri externe, securitate și politica de apărare
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Subcomisia pentru securitate și dezarmare
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu Ucraina, Belarus și Moldova
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu Ucraina, Belarus și Moldova

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 16-01-1997 / 31-01-1997 : Comisia pentru dezvoltare și cooperare
  • 31-01-1997 / 30-04-1997 : Comisia pentru relații economice externe
  • 10-07-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru relații economice externe