Lilli GYLDENKILDE : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 20-12-1994 : Grupul Verzilor din Parlamentul European - Membră
  • 21-12-1994 / 05-01-1995 : Grupul Confederal al Stângii Unite Europene - Membră
  • 06-01-1995 / 19-01-1995 : Grupul Confederal al Stângii Unite Europene/Stânga Verde Nordică - Membră
  • 20-01-1995 / 14-01-1996 : Grupul Confederal al Stângii Unite Europene/Stânga Verde Nordică - Vicepreședintă

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 14-01-1996 : Socialistisk Folkeparti (Danemarca)

Membru 

  • 21-07-1994 / 19-07-1995 : Comisia temporară pentru ocuparea forței de muncă
  • 21-07-1994 / 14-01-1996 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale
  • 21-07-1994 / 14-01-1996 : Comisia pentru drepturile femeii
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Australia și Noua Zeelandă
  • 16-03-1995 / 11-07-1995 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă a Spațiului Economic European (SEE)
  • 12-07-1995 / 14-01-1996 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă a Spațiului Economic European (SEE)
  • 12-07-1995 / 14-01-1996 : Delegația pentru relațiile cu Australia și Noua Zeelandă

Membru supleant 

  • 19-01-1995 / 14-01-1996 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor