Javier AREITIO TOLEDO : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Spania)

Membru 

  • 21-07-1994 / 19-07-1995 : Comisia temporară pentru ocuparea forței de muncă
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru bugete
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru transport și turism