José APOLINÁRIO : a patra legislatură 

Grupuri politice 

  • 19-07-1994 / 14-11-1995 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membru
  • 15-11-1995 / 03-02-1997 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Membru al Biroului
  • 04-02-1997 / 02-10-1998 : Grupul Parlamentar al Paridului Socialist European - Vicepreședinte

Partide naţionale 

  • 19-07-1994 / 02-10-1998 : Partido Socialista (Portugalia)

Chestor 

  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Parlamentul European
  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Biroul Parlamentului European

Membru 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb și cu Uniunea Maghrebului Arab
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN, Asia de Sud-Est și cu Republica Coreea
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb și cu Uniunea Maghrebului Arab
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN, Asia de Sud-Est și cu Republica Coreea
  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Chestori
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb și cu Uniunea Maghrebului Arab
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Comisia pentru pescuit
  • 14-10-1997 / 02-10-1998 : Delegația pentru relațiile cu țările din Maghreb și cu Uniunea Maghrebului Arab

Membru supleant 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru pescuit
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală