Aline ARCHIMBAUD : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 06-07-1992 / 18-07-1994 : Grupul Verzilor din Parlamentul European - Membră

Partide naţionale 

  • 06-07-1992 / 18-07-1994 : Les Verts-Europe-Ecologie (Franța)

Membru 

  • 10-07-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru relații economice externe
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Comunitatea Economică europeană (ACP-CEE)
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Deputații din Parlamentul European la Adunarea Paritară a acordului încheiat între statele din Africa, Caraibe și Pacific și Comunitatea Economică europeană (ACP-CEE)