Des GERAGHTY : a treia legislatură 

Grupuri politice 

  • 18-02-1992 / 24-03-1992 : Grupul pentru Stânga Unită Europeană - Membru
  • 25-03-1992 / 11-01-1993 : Grupul pentru Stânga Unită Europeană - Membru al Biroului
  • 12-01-1993 / 18-07-1994 : Deputați neafiliați

Partide naţionale 

  • 18-02-1992 / 11-01-1993 : Workers' Party (Irlanda)
  • 12-01-1993 / 18-07-1994 : Democratic Left (Irlanda)

Membru 

  • 10-04-1992 / 10-02-1993 : Delegația pentru relațiile cu Suedia
  • 10-04-1992 / 18-07-1994 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă CE-Suedia
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Suedia