Ettore Giovanni ANDENNA : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 02-02-1987 / 24-07-1989 : Grupul Socialist - Membru

Partide naţionale 

  • 02-02-1987 / 24-07-1989 : Partito socialista democratico italiano (Italia)

Membru 

  • 15-05-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru control bugetar
  • 21-01-1988 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu Malta

Membru supleant 

  • 15-05-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, informare și sport