Pedro ARGÜELLES SALAVERRIA : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Grupul Democraților Europeni - Membru

Partide naţionale 

  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Alianza Popular (AP) (Spania)

Membru 

  • 14-10-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 13-03-1989 / 24-07-1989 : Delegația pentru relațiile cu Uniunea Republicilor Socialiste Sovietice

Membru supleant 

  • 14-10-1987 / 20-04-1989 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și protecția consumatorilor