Victor ABENS : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 24-07-1984 / 05-04-1987 : Grupul Socialist - Vicepreședinte
  • 06-04-1987 / 24-07-1989 : Grupul Socialist - Membru

Partide naţionale 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti ouvrier socialiste luxembourgeois (Luxemburg)

Vicepreședinte 

  • 11-02-1985 / 31-12-1985 : Delegația la Comitetul mixt Parlamentul European-Cortes Generales Spania

Membru 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru bugete
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru tineret, cultură, educație, informare și sport

Membru supleant 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Comisia pentru agricultură, pescuit și alimentație
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru bugete