José María ALVAREZ DE EULATE PEÑARANDA : a doua legislatură 

Grupuri politice 

  • 01-01-1986 / 05-04-1987 : Grupul Democraților Europeni - Membru
  • 06-04-1987 / 05-07-1987 : Grupul Democraților Europeni - Membru al Biroului
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Grupul Democraților Europeni - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Coalición Popular (Spania)
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Alianza Popular (AP) (Spania)

Membru 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegația pentru relațiile cu țările din Europa de Nord și cu Consiliul Nordic
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Delegația pentru relațiile cu țările din Europa de Est - Grupa II
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru politică regională și amenajarea teritoriului

Membru supleant 

  • 18-02-1986 / 20-01-1987 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Comisia pentru afaceri economice și monetare și pentru politica industrială